Kapcsolat
Kérdésed van? Vedd fel velem a kapcsolatot!
Kapcsolatfelvétel
Kinek segítek leginkább?
A coaching folyamatom különösen hasznos lehet számodra, ha parentifikált gyerekkorból érkezel, ahol túl korán kellett felnőtt szerepeket vállalnod, vagy ha túlteljesítőként folyamatosan próbálsz megfelelni és bizonyítani. Akkor is jó helyen jársz, ha gyakran mások igényeit helyezed magad elé, emiatt kimerültnek érzed magad, nehezen húzol határokat, és úgy érzed, gyakran kihasználnak. Ha túlzott felelősséget cipelsz mások jóllétéért, küzdesz a perfekcionizmussal és a megfelelési kényszerrel, és szeretnél új mintákat és stratégiákat kialakítani, ez a folyamat neked szól.
Honnan tudom, hogy korai felelősségvállalás vagy túlteljesítés jellemez?
Ha gyerekként gyakran gondoskodtál testvéredről vagy szüleidről, ha rendszeresen felnőtt problémákkal kellett foglalkoznod, vagy ha érzelmi támaszként szolgáltál mások számára, ez egészen biztosan nyomokat hagyott benned. Hasonlóan, ha állandóan azt érzed, hogy többet kellene teljesítened vagy soha nem vagy elég jó, ezek a minták meghatározhatják jelenlegi működésedet. A „Felnőtt cipőben” segít tisztábban látni ebben.
Mi a különbség a túlteljesítés és a parentifikáció között?
Bár sok az átfedés a tünetekben (megfelelési vágy, határok hiánya, túlzott felelősségvállalás), a gyökerük különböző lehet. A parentifikáció során gyerekként vállalsz felnőtt szerepeket, míg a túlteljesítés eredhet akár magas elvárásokból, teljesítménykényszerből vagy elismerésre vágyásból is. A coaching folyamat során együtt feltérképezzük a te egyedi mintáidat és azok eredetét.
Mi a különbség a coaching és a terápia között?
A coaching a jelenre és jövőre fókuszál, konkrét stratégiákat nyújt a változáshoz, míg a terápia mélyebben foglalkozik a múltbeli traumák feldolgozásával. A coaching folyamat során nem végzünk mély traumafeldolgozást, de felismerjük a mintákat és új utakat találunk.
Mennyi időre van szükség a változáshoz?
Ez egyénenként változó, de általában 4-6 alkalom szükséges ahhoz, hogy észrevehető változások induljanak el. A mélyen gyökerező minták feloldása hosszabb folyamat lehet, de már az első lépések is jelentős megkönnyebbülést hozhatnak.
Online is ugyanolyan hatékony a coaching?
Igen, a tapasztalatok szerint az online coaching ugyanolyan hatékony, mint a személyes találkozás. Sok ügyfelem kifejezetten előnyben részesíti a saját, biztonságos környezetéből való kapcsolódás lehetőségét.
Lesz házi feladat a coaching ülések között?
Igen, minden alkalom után kapsz önreflexiós gyakorlatokat vagy konkrét lépéseket, amelyek segítenek elmélyíteni és a mindennapokba integrálni a coaching során felismert mintákat és új stratégiákat.
Egyéni coaching
ahol a te történeted áll a fókuszban, és végre megtalálod saját hangodat
Egyéni coaching során biztonságos, támogató környezetben dolgozunk együtt, hogy jobban megértsd önmagad, felismerd a hozott mintáidat, és képes legyél tudatosan alakítani az életedet.
Kiscsoportos workshopok
ahol megtapasztalhatod, hogy nem vagy egyedül a túlzott felelősségvállalás mintáival
Kis létszámú, nyolcalkalmas csoportban dolgozunk azon, hogy megértsd, hogyan hat a korai felelősségvállalás a kapcsolataidra, és biztonságos térben gyakorolhasd a határhúzást.
Szakmai anyagok és gyakorlatok
hogy a saját tempódban haladhass az önismeret útján
Önállóan végezhető online program, ami segít felismerni a túlzott gondoskodás mintáit, és lépésről lépésre támogat a változásban.
Videó
Friss a blogon

Amikor a „nem” tilos szó volt – és felnőttként is az maradt
Az a szorító érzés nem most kezdődött. Nem biztos, hogy emlékszel, hogyan tanultad meg elkerülni a nemet.Lehet, hogy csak arra emlékszel, milyen volt anya arca, amikor csalódást okoztál. A fáradtság, a lehajtott fej, a csend.Arra, hogy nem akartál még egy terhet tenni...

Elveszett önmagad nyomában
Mi van akkor, ha soha nem tanultad meg megkérdezni magadtól: „Mit érzek most?" Vannak kérdések, amik elsőre egyszerűnek tűnnek. Olyanok, amiket mindenki fel tud tenni magának. Legalábbis azt hinnénk. Pedig sokan vagyunk, akik felnőtt fejjel tanulunk csak meg...

Mindig jó gyerek voltam. A kérdés csak az, kinek volt jó?
A "jókislány" szindróma árnyékában: Hogyan vezet a parentifikáció önmagunk elvesztéséhez? Emlékszel, mikor utoljára prioritásként kezelted a saját igényeidet? Mikor mondtál nemet határozottan, lelkifurdalás nélkül? Mikor érezted úgy, hogy jogod van ahhoz, amit...
Témák, amikben nem vagy egyedül
Útkeresés és újrakezdés
- Álláskeresési stratégia Tudatos lépések a karrierdöntések tisztázásához
- Pályaváltás, új irány keresése
- Újrakezdés Új fejezet írása az élet könyvében
- Változás iránti vágy, de elakadás a megvalósításban
- Önazonosság keresése, "ki vagyok én?" kérdése
Kiégés, stressz és túlterheltség
- Kiégés jelei, munka-magánélet egyensúly hiánya
- Stresszkezelés, érzelmi egyensúly megtalálása
- Határhúzási nehézségek
- Elégedetlenség a munkában Találj vissza a motivációdhoz és örömhöz
Fókusz, halogatás és döntésképesség
- Fókuszvesztés, priorizálás nehézsége
- Halogatás leküzdése Út az akadályokon át a cselekvés felé
- Fontos döntések előtt állók Az életfordulók bölcs navigálása
Kapcsolatok és kommunikáció
- Kapcsolódási problémák Túl az alkalmazkodáson és konfliktuskerülésen
- Kommunikációs nehézségek Az asszertív önkifejezés útján
- Gyerekkori minták felismerése, meghaladása